Minik başkandan ücretsiz yemek isteği

Antalya’daki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in koltuğuna oturan çocuğun talimatı, ekonomik krizin boyutunu ortaya koydu.

Antalya’daki törenlerde Büyükşehir Belediye Başkanlığı Hizmet Binası önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni düzenlendi. Çelenk sunma törenin ardından Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamında devir teslim töreni yapıldı. Böcek, koltuğunu Fatmagül Özpınar İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Anıl Kılınçkaya’ya devretti.  

OKULLARDA YEMEK VE HALK EKMEK TALİMATI 

Başkanlık koltuğunu Böcek’ten devralan Anıl Kılınçkaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, taleplerini sıraladı. ‘Çocuk Başkan’ şunları söyledi:

– Mustafa Kemal Atatürk gibi ileri görüşlü, ülkesine faydalı ve çocukları çok seven bir başkan olarak görevimi yürütmek istiyorum. Belediye Başkanı olarak öncelikle sokaklara çöp atılmasını engelleyen bir takip sistemi kurmak istiyorum. Çocukların güven içinde oynayabileceği yeşil alan parkları çoğaltacağız. Parkların yanına tarım bahçeleri yaparak, her çocuğun sebze meyve yetiştirmesine olanak sağlamak istiyorum.

– Okullarda ihtiyacı olan çocuklara ücretsiz yemek hizmeti vereceğim. Bu yemekleri de ev kadınlarına yaptırarak, onlara da iş imkanı sağlayacağım. Halk Ekmek fabrikalarının çoğaltılmasını sağlayacağım. Görevi bana devreden Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e şükranlarımı sunuyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir